Listed 3 days ago
Ryska Gränd, 621 56 Visby, Sweden
8 300 kr / month
ht26 – vt27 mysigt nyrenoverat hus vid stora torget, 5 minuters promenad från campus. skulle passa bäst för par .a. rumsindelning och hyra. ca 70 kvadrat fördelat på två våningar. på nedre plan vardagsrum, kök, samt badrum. på övre plan sovrum med dubbelsäng, hall samt toalett. det här är ett hus av två separata hus på samma fastighet med separata ingångar, kök och allt annat men med delad trädgård på ca 100 kvm. för elräkningar finns separata elmätare för de två husen. tyvärr är inga husdjur tillåtna på grund av allergi. är ni intresserade – skriv en rad om er själva till mejladress: referenser efterfrågas från tidigare hyresvärd vid ev. uthyrning. senast uppdaterad:
ht26 – vt27 mysigt nyrenoverat hus vid stora torget, 5 minuters promenad från campus. skulle passa bäst för par .a. rumsindelning och hyra. ca 70 kvadrat fördelat på två våningar. på nedre plan vardagsrum, kök, samt badrum. på övre plan sovrum med dubbelsäng, hall samt toalett. det här är ett hus av två separata hus på samma fastighet med separata ingångar, kök och allt annat men med delad trädgård på ca 100 kvm.
för elräkningar finns separata elmätare för de två husen. tyvärr är inga husdjur tillåtna på grund av allergi. är ni intresserade – skriv en rad om er själva till mejladress: referenser efterfrågas från tidigare hyresvärd vid ev. uthyrning. senast uppdaterad:
Property type
house
Rooms
2
Size
70 m²
Price
8 300 kr
Price per m²
119 kr
The listing is located at Ryska Gränd, 621 56 Visby, Sweden
Loading map