5 rooms apartment of 223m² in Nyköping

Carlings, Västra Storgatan, 611 92 Nyköping, Sweden

19 990 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 30-03-2026

apartment for rent at Nyköping

5 rok – Sekelskiftesvåning med balkong på Västra Storgatan 23A Nu finns möjlighet att hyra en rymlig och charmig 5-rumslägenhet om 2 trappor upp (utan hiss) på attraktiva Västra Storgatan 23A. Bostaden är en vacker sekelskiftesvåning med generösa ytor, klassiska detaljer och balkong som ger extra livskvalitet. Perfekt för dig som söker ett stort och karaktärsfullt boende i centralt läge. Fakta: 5 rum och kök Våning 2 (utan hiss) Balkong Sekelskiftesdetaljer Hyra: 19 990 kr/månad Parkering finns att hyra på gården Ledig 1 juli 2026 En bostad med både charm och utrymme – idealisk för familj eller dig som vill ha gott om plats.

Property type

apartment

Rooms

5

Size

223 m²

Price

19 990 kr

Rental period

Unlimited

Available from

30-03-2026

Price per m²

90 kr

Map

The listing is located at Carlings, Västra Storgatan, 611 92 Nyköping, Sweden

Loading map