2 rooms apartment of 49m² in Katrineholm

Jägaregatan, 641 32 Katrineholm, Sweden

5 471 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

2 rum och kokvrå Jägaregatan 5 Katrineholm 641 31

Rymlig 2:a med balkong i västerläge – Centralt och bekvämt boendeVälkommen till denna trivsamma och rymliga tvårumslägenhet med kokvrå – ett perfekt hem för dig som söker ett bekvämt boende med närhet till både stad och grönområden.Om bostadenLägenheten erbjuder en välkomnande hall med gott om förvaringsmöjligheter som gör vardagen smidig. Vardagsrummet är ljust och luftigt med direkt utgång till balkongen i västerläge, där du kan njuta av eftermiddagssol och lugna stunder utomhus. Planlösningen är funktionell och skapar ett hem som är både lättmöblerat och trivsamt.Funktioner & bekvämligheter2 rum och kokvrå med smart planlösningBalkong i västerlägeRymlig hall med god förvaringLjus och trivsam bostadStor innergård med lekvänliga ytor och hinderbanaFiberanslutning med nätverksuttagMöjlighet att hyra bilplats i närliggande garageOm områdetHär bor du med ett centralt läge och gångavstånd till både centrum och resecentrum, vilket gör pendling och vardagsärenden enkla. I närheten finns även Kullbergska sjukhuset och Sveaparken som erbjuder fina grönområden för promenader och rekreation. Området passar perfekt för dig som vill kombinera stadens bekvämligheter med närhet till natur och lugn.HyresinformationVärme, kall- och varmvatten samt TV-grundutbud ingår i hyranBredband tecknas separat via Telenor eller Tele2Parkeringsplats/garage hyrs separatIntresserad?Registrera din intresseanmälan via hemsidan redan idag och ta chansen att flytta in i ett hem som erbjuder både komfort och ett utmärkt läge.Telefonnummer till mig vid frågor: / Edwin

Property type

apartment

Rooms

2

Size

49 m²

Price

5 471 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Balcony

Yes

Garage

Yes

Parking

Yes

Price per m²

112 kr

Map

The listing is located at Jägaregatan, 641 32 Katrineholm, Sweden

Loading map