Publicerad för 2 dagar sedan

1-rums lägenhet på 84m² i Skövde

Skövde, Skövde Kommun, Sweden

11 949 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Frostaliden 2

Välkommen till stan med det stora utbudet och nära till allt. Skövde är en trygg och charmig stad med vacker natur och fina friluftsområden inpå knutarna. Det är också en stad i stark utveckling där du kan hitta boenden av alla slag. Kommunen har drygt 55 000 invånare. Här finns gott om butiker både i centrum och i flera köpcentra utanför stadskärnan. Den kulturintresserade har tillgång till Sveriges äldsta kulturhus - en fantastisk byggnad med både teater, konsthall, konstmuseum, bibliotek och restaurang.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

84 m²

Pris

11 949 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

Snarast möjligt

Pris per m²

142 kr

Karta

Annonsen ligger på Skövde, Skövde Kommun, Sweden

Laddar karta