Publicerad idag

3-rums lägenhet på 73m² i Göteborg

Rundradiogatan 39, 421 35 Gothenburg, Sweden

8 106 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Rundradiogatan 2

landlord’s description välplanerad och ljus 2:a i omtyckta järnbrott. här kombineras lugnet från de grönskande gårdarna med närheten till stadens puls. med frölunda torg runt hörnet har du shopping, restauranger och service på bekvämt avstånd. bra kollektivtrafik gör att du snabbt når både göteborgs centrum och havets badplatser. parkeringsplats kan inte garanteras, utan sökes separat via poseidons hemsida. click here to read the landlord's rental rules. description of the area järnbrott i frölunda är ett tidstypiskt och lugnt 50-talsområde med varierande bebyggelse. mellan husen finns gott om gröna ytor. här finns även hus med växthus, solceller och odlingslotter. närmaste affärsområde är radiotorget med ett tjugotal butiker. på promenadavstånd finns även knutpunkten frölunda torg med sitt stora utbud av handel, service och kommunikationer. floor plan 3 rum och kök magnify floor plan apartment properties bathtub balcony kitchen elevator dishwasher vardagsrum sovrum badrum toalett elström ingår ej klädkammare säkerhetsdörr tv via fibernät bredbandsuttag fiber included in the rent heating hot water cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

73 m²

Pris

8 106 kr

Pris per m²

111 kr

Karta

Annonsen ligger på Rundradiogatan 39, 421 35 Gothenburg, Sweden

Laddar karta