Publicerad idag

2-rums lägenhet på 54m² i Göteborg

Gothenburg, Göteborg, Sweden

11 658 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Måns Bryntessonsgatan 20 A

landlord’s description lägenheter ligger i ett hus från 2024, i närområdet finns kultur, restauranger, grönområden och kollektivtrafik. för att göra det extra enkelt för dig att resa hållbart har kvarteret en egen cykelpool med el- och lastcyklar och du som flyttar in får 90 dagar gratis resande med västtrafik. lägenheterna har ljusa färger, ekparkett och klinker samt kakel i badrummen. tvättmaskin och torktumlare finns i lägenheten. lägenheten annonseras med inkomstkrav. inkomstkravet för denna lägenhet är att sökandes månadsinkomst efter skatt måste överstiga grundhyran. för att få skriva kontrakt behöver du kunna uppvisa anställningsbevis och senaste lönespecifikation. finns inte anställningsbevis godkänner vi beslut om a-kassa, csn eller pension. click here to read the landlord's rental rules. description of the area i växande gamlestaden finns både äldre och nybyggda hus. de flesta av våra fastigheter byggdes som arbetarbostäder under 1920- och 30-talet. mellan landshövdingehusen bildas lummiga innergårdar med gott om plats för umgänge. i natursköna kviberg ligger vårt 13-våningshus på beväringsgatan, som när det byggdes var norra europas största hus. här finns även nybyggda kvibergs terrasser och nya kvibergshuset. i gamlestaden är det nära till både kommunikationer, butiker och restaurangliv. i kviberg finns nordens största multisportarena med bland annat skidtunnel, utegym och klätterväggar. floor plan 2 rum kök, öppen planlösning magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties balcony shower tumble dryer elevator dishwasher washing machine vardagsrum sovrum badrum rökfritt elström ingår ej säkerhetsdörr varmvatten ingår ej included in the rent heating cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

54 m²

Pris

11 658 kr

Pris per m²

216 kr

Karta

Annonsen ligger på Gothenburg, Göteborg, Sweden

Laddar karta