Publicerad idag

2-rums lägenhet på 56m² i Göteborg

Lundby, Göteborg, Sweden

6 890 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Byalagsgatan 13F

landlord’s description här kommer en välplanerad lägenhet, med balkong som vätter mot väster. här har du närhet till kyrbytorget och den ligger i närheten av eketrägatans resecentrum med mycket goda kommunikationer in till centrum med både bussar och spårvagnar. du finner tvättstugan och källarförråd samt cykelrum/barnvagnsrum nere i källarplan. vi kan erbjuda bilpool i detta område och den hittar ni på inägogatan16. i detta område kan vi inte garantera att du kan få parkeringsplats, men du söker det på våran hemsida om du skulle behöva det. click here to read the landlord's rental rules. description of the area kyrkbyn på hisingen är ett trivsamt område med gott om gröna ytor och plats för aktiviteter. norra älvstrandens hamnstråk och växande utbud av service ligger bara ett stenkast bort. kyrkbytorget på eketrägatan erbjuder bra kommunikationer samt ett mindre utbud av närservice och butiker. våra hus i kyrkbyn och lundby, som också ingår i området, varierar mellan allt från göteborgstypiska landshövdingehus och tre- och flervånings 1950-talshus till fyrväpplingsgatans nybyggda hus. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan apartment properties balcony shower kitchen vardagsrum sovrum tv via fibernät badrum bredbandsuttag fiber elström ingår ej rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

56 m²

Pris

6 890 kr

Pris per m²

123 kr

Karta

Annonsen ligger på Lundby, Göteborg, Sweden

Laddar karta