Publicerad idag

2-rums lägenhet på 54m² i Göteborg

Gothenburg, Göteborg, Sweden

6 119 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

Boplats Väst - Lägenhet Beväringsgatan 15

landlord’s description detta är ett saneringsavtal. ni kommer att kunna bo fram till med eventuellt förlängning. du behåller dina kötid på boplats vid kontraktstecknande. närhet till spårvagnshållplats och grönområde. tvättstugan finns på beväringsgatan 5-7. parkeringsplats kan inte garanteras vid inflyttning, finns även att garage på beväringsgatan 1 där platserna hyrs ut genom göteborgs parkering. click here to read the landlord's rental rules. description of the area i växande gamlestaden finns både äldre och nybyggda hus. de flesta av våra fastigheter byggdes som arbetarbostäder under 1920- och 30-talet. mellan landshövdingehusen bildas lummiga innergårdar med gott om plats för umgänge. i natursköna kviberg ligger vårt 13-våningshus på beväringsgatan, som när det byggdes var norra europas största hus. här finns även nybyggda kvibergs terrasser och nya kvibergshuset. i gamlestaden är det nära till både kommunikationer, butiker och restaurangliv. i kviberg finns nordens största multisportarena med bland annat skidtunnel, utegym och klätterväggar. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan about the apartment short term contract no tenure (you keep your queue days) apartment properties bathtub balcony kitchen elevator vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej seniorboende säkerhetsdörr tv via fibernät inglasad balkong bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

54 m²

Pris

6 119 kr

Pris per m²

113 kr

Karta

Annonsen ligger på Gothenburg, Göteborg, Sweden

Laddar karta