2-rums lägenhet på 56m² i Ulricehamn

Boråsvägen 5B, 523 48 Ulricehamn, Sweden

7 511 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 21-04-2026

apartment for rent at Ulricehamn

Mysig 2:a med nytt kök! Seniorboende är ett funktionellt boende med möjlighet till gemenskap. Här har alla hyresgäster tillgång till bastu för de som önskar detta. I huset finns en gemensamhets tvättstugan i källaren men alla lägenheter på kullen har egna tvättmaskiner samt torktumlare i lägenheterna I dessa hus ingår elen i hyran. TV-leverantör: Telia bas, 18 kanaler samt ett öppet fibernät, Zitius där du själv kan köpa bredbands-tjänster. LÄGENHETEN Ljus och stor hall med hatthylla. Luftigt och charmigt handikappanpassat kök med vita skåpsluckor. Badrummet är fräscht och lätt städat med kakel och plastmatta. Rummen är nymålade med vita och grå väggar samt fin stavparkett på alla golv. Bara att flytta rakt in! I DENNA LÄGENHETEN INGÅR: ◾El, värme och varmvatten ◾Telia TV-utbud, bas ◾Förråd inne i lägenheten ◾Tillgång till bastu ◾Tvättmaskin ◾Torktumlare ◾Stor uteplats Fastigheten är belägen i centrum med kort avstånd till det mesta. I centrum finns bibliotek, biograf, museum och flera intressanta kulturminnen. Här finner du även närheten till sjön Åsunden och Ulricehamns kallbadhus som erbjuder uppfriskande dopp och härlig bastu. Perfekt avkoppling för kropp och själ. Här finns även en restaurang som serverar skandinavisk mat. Hjärtligt Välkommen på visning vid intresse! Hör av dig till vår uthyrare Lisette! 📞010-1791837 ✉️[email protected] Se alla våra lediga lägenheter på www.sveafastigheter.se

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

56 m²

Pris

7 511 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

21-04-2026

Pris per m²

134 kr

Karta

Annonsen ligger på Boråsvägen 5B, 523 48 Ulricehamn, Sweden

Laddar karta