1-rums lägenhet på 36m² i Skellefteå

Södra Lasarettsvägen, 931 33 Skellefteå, Sweden

4 144 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 31-03-2026

apartment for rent at Skellefteå

Blomstergårdarna i Skellefteå består av 42 hyreslägenheter som riktar sig till åldersgruppen +55, ett lugnt och trivsamt boende för den äldre generationen. Centralt beläget men samtidigt naturnära med Skellefteälven, strandpromenaden och Nordanåområdet alldeles intill. Lägenheterna varierar i storlek allt ifrån enrummare på 32 kvm till en trerummare på 110 kvm, snittlägenheten är ca 50 kvm i denna byggnad. Bekvämt boende med hiss. Parkering: 5 st varmgarage. Övrigt: Detta boende riktar sig till den äldre generationen och är ett så kallat + 55 boende och för att kunna ställa sig i kö på denna bostad behöver man vara 55 år eller äldre. Hissar finns till samtliga våningsplan inkl. garageplan.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

1

Storlek

36 m²

Pris

4 144 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

31-03-2026

Pris per m²

115 kr

Karta

Annonsen ligger på Södra Lasarettsvägen, 931 33 Skellefteå, Sweden

Laddar karta