Publicerad igår

3-rums lägenhet på 71m² i Nyköping

Mejerivägen, 611 55 Nyköping, Sweden

11 956 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 12-05-2026

apartment for rent at Nyköping

Nu finns det chans att hyra en 3rok i vårt populära pukthus med stor balkong i två väderstreck! HALL I hallen möts du av klinkergolv och vitmålade väggar. Här finns platsbyggd garderob samt plats för avhängning. BADRUM Helkaklat badrum. Här finns wc, handdukstork, dusch med glasvägg, handfat med kommod samt badrumsskåp med spegel och belysning. Badrummet är också utrustat med tvättmaskin och torktumlare, med tillhörande arbetsbänk i grå laminat. KÖK Golv i eklaminat och vitmålade väggar. Vit köksinredning från Ballingslöv och handtag i rostfritt. Grå bänkskiva i sten. Köket är utrustat med dubbel kyl/frys, inbyggd mikrovågsugn, integrerad diskmaskin, ugn och inbyggd spishäll. Öppen planlösning mot vardagsrummet. VARDAGSRUM Golv i eklaminat och vitmålade väggar. Här finns plats för soffgrupp och matbord. Från vardagsrummet nås bostadens balkong som är generöst tilltagen och sträcker sig runt hörnet på byggnaden. SOVRUM Golv i eklaminat och vitmålade väggar. Ett större sovrum med plats för dubbelsäng och här finns en skjutdörrsgarderob. Även från det större sovrummet nås lägenhetens balkong genom den helglasade balkongdörren. I det mindre sovrummet finns plats för enkelsäng och läs-/arbetshörna, och här finns även två platsbyggda garderober. OMRÅDE Vid gamla Mjölkcentralen finns hyresrätter i K-Fastigheters populära Låghus. Bo i ett lugnt, naturskönt område som ligger intill Nyköpingsån med sina vackra promenadstråk. I närområdet finns bland annat Nyköpings lasarett, förskola, skola, mataffär, pizzeria, frisör. Ta en promenad på 20 minuter så är du på Stora Torget i Nyköping och ta del av puls, cafeér och butiker. Pendlingsmöjligheterna är många, stadsbussen trafikerar området två gånger per timme och med bil är du i Stockholm på en timme. Skavsta flygplats ligger sex km från området och erbjuder linjer till ett stort antal destinationer.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

71 m²

Pris

11 956 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

12-05-2026

Balkong

Ja

Pris per m²

168 kr

Karta

Annonsen ligger på Mejerivägen, 611 55 Nyköping, Sweden

Laddar karta