Publicerad för 4 dagar sedan
Bangatan, 542 30 Mariestad, Sweden
7 838 kr / månad
Cypressen är kvarteret kring Bantorget i centrala Mariestad. Här har Helix Bostäder AB byggt 57 hyresrätter i två huskroppar. Fastigheterna är byggda i ljust tegel. Lägenheterna har parkett i alla rum samt klinker i hall. Kaklade badrum med plastmatta. Här bor du centralt, med närhet till butiker, restauranger och annan service. Välsorterad mataffär finns bara runt hörnet och buss- och tågstation en kort promenad bort. I väster tornar domkyrkans torn upp sig på en höjd i Gamla Stan och bortanför det ligger Mariestads fina hamn. Vi reserverar oss för att årlig höjning kan ske mellan publicering, kontrakt och tillträde. Kabel-tv & bredband- Information finns på Helix hemsida. P-platser- via kö portalen, avgift tillkommer.
Cypressen är kvarteret kring Bantorget i centrala Mariestad. Här har Helix Bostäder AB byggt 57 hyresrätter i två huskroppar. Fastigheterna är byggda i ljust tegel. Lägenheterna har parkett i alla rum samt klinker i hall. Kaklade badrum med plastmatta. Här bor du centralt, med närhet till butiker, restauranger och annan service. Välsorterad mataffär finns bara runt hörnet och buss- och tågstation en kort promenad bort.
I väster tornar domkyrkans torn upp sig på en höjd i Gamla Stan och bortanför det ligger Mariestads fina hamn. Vi reserverar oss för att årlig höjning kan ske mellan publicering, kontrakt och tillträde. Kabel-tv & bredband- Information finns på Helix hemsida. P-platser- via kö portalen, avgift tillkommer.
Bostadstyp
lägenhet
Rum
2
Storlek
58 m²
Pris
7 838 kr
Hyresperiod
Obegränsad
Tillgänglig från
06-05-2026
Pris per m²
135 kr
Annonsen ligger på Bangatan, 542 30 Mariestad, Sweden
Laddar karta