Publicerad för 3 dagar sedan

2-rums lägenhet på 57m² i Stångby

Rossings väg 19, 226 51 Stångby, Sweden

9 720 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 20-05-2026

apartment for rent at Lund

Letar du efter ett modernt och bekvämt boende i charmiga Stångby? Denna ljusa och välplanerade trea erbjuder generösa ytor och hög komfort – perfekt för dig som vill ha ett trivsamt hem med det lilla extra. Lägenheten har vita väggar och stilrent parkettgolv som skapar en ljus och inbjudande atmosfär. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum ger gott om plats för både umgänge och vardagsliv. Här finns två separata sovrum som passar utmärkt som sovrum, hemmakontor eller gästrum. Det helkaklade badrummet är modernt utrustat med dusch samt egen tvättmaskin och torktumlare för en smidig vardag. Från sovrummet nås en härlig balkong som ger ett fint ljusinsläpp och möjlighet till avkoppling utomhus. Härlig balkong från vardagsrummet med utsikt över fälten. Stångby erbjuder en lugn och trivsam miljö med närhet till goda pendlingsmöjligheter och vacker natur. Här bor du med landsbygdens lugn samtidigt som Lunds stadspuls finns inom bekvämt avstånd. Rökning är förbjuden inom hela fastigheten, vilket gäller lägenheter, innergård, uteplatser, balkonger och loftgångar. Individuell mätning och debitering av el och varmvatten sker separat.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

57 m²

Pris

9 720 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

20-05-2026

Balkong

Ja

På landet

Ja

Pris per m²

171 kr

Karta

Annonsen ligger på Rossings väg 19, 226 51 Stångby, Sweden

Laddar karta