Publicerad för 2 dagar sedan

2-rums lägenhet på 70m² i Linköping

Prästbolsgatan 12, 587 36 Linköping, Sweden

10 831 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 12-05-2026

apartment for rent at Linköping

Från och med 15 juni kan du hyra en totalrenoverad 3 rumslägenhet i fastigheten Laggkärlet med adress Prästbolsgatan 10-12. Köket går i fräscht vitt, med vita vitvaror och vita släta köksluckor. Standard utrustning i kök är induktionshäll, varmluftsugn (inbyggd), diskmaskin samt kyl och frys. I badrummen finns ett tvättställ i kommod med utdragbara lådor och eluttag samt en spegel med belysning. Duschväggarna är raka eller rundade och av klarglas. Även allmänna utrymmen så som trapphus, tvättstugor, lägenhetsförråd, barnvagnsrum och cykelrum renoveras och förbättras för att öka användbarheten. Vi tillämpar individuell mätning/debitering av el och varmvatten. Du sparar därmed abonnemangskostnaden för elnätsavtal då du inte behöver teckna ett enskilt avtal. I hyran ingår TV Telia Bas och hyresgäst kan själv teckna avtal för bredband med Telia som finns som bredbandsleverantör i fastigheten. Vi tillämpar flexibla tillträdesdatum från juni månad. Hör gärna av dig till oss på [email protected] vid intresse eller för mer information!

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

70 m²

Pris

10 831 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

12-05-2026

Pris per m²

155 kr

Karta

Annonsen ligger på Prästbolsgatan 12, 587 36 Linköping, Sweden

Laddar karta