2-rums lägenhet på 52m² i Linköping

Erchis sushi, Snickaregatan 51, 582 41 Linköping, Sweden

12 947 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 08-04-2026

apartment for rent at Linköping

Lägenheten är i en nybyggd fastighet från 2025 och är smakfullt inredd med trägolv av vit mattlackad ek och ljusmålade väggar. Det här är ett smart planerat boende med all standard som behövs för ett bekvämt boende. Köken är vackert skogsgröna och utrustade med spishäll, ugn, mikro, diskmaskin och kombinerad kyl/frys. Badrummen har vitt kakel, ljusgrå klinker och en kommod i sandbeige kulör. Kombimaskin finns som tillval för 169 kr/mån. I fastigheten finns en välutrustad tvättstuga med tvättmaskin, torktumlare, torkskåp, mangel och diskbänk. I bottenvåningen finns också ett generöst cykelrum med verkstadsplats. Det finns möjlighet att hyra garageplats i P-huset Neptunus som ligger granne med fastigheten, se Dukaten.se. Som boende kan du också nyttja fastighetens gemensamma takterrass med uterum. Fastigheten har en trevlig innergård där det finns möjlighet till cykelparkering och gemensamma odlingslådor. Tillkommande kostnader är förbrukning av el, samt kall- och varmvatten. Dessa mäts individuellt och faktureras ut tillsammans med hyran. Kall- och varmvatten ingår 2026. Bredband finns framdraget till lägenheten. Vi ser fram emot din ansökan!

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

52 m²

Pris

12 947 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

08-04-2026

Pris per m²

249 kr

Karta

Annonsen ligger på Erchis sushi, Snickaregatan 51, 582 41 Linköping, Sweden

Laddar karta