3-rums lägenhet på 88m² i Köping

Borgmästaregatan, 731 50 Köping, Sweden

8 899 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 15-10-2025

apartment for rent at Köping

Välkommen till Byjorden! Missa inte vår NYA HYRESRABATT: 1222 KR. RABATT/MÅNADEN I 24 MÅNADER PÅ DENNA LGH. (ordinarie månadshyra 10 121) LÄGENHETEN Genomgående ljus lägenhet med parkettgolv, stort vardagsrum samt två sovrum, dusch i badrummet samt klädkammare och balkong. Den här lägenheten har INTE diskmaskin eller tvättmaskin. Fiber finns! OMRÅDE / FASTIGHETEN Bekvämt boende med möjlighet till parkering. Trevlig fastighet med gemensam yta på gården och en stor gemensam tvättstuga i källaren. På adresserna 25 A-C finns hiss. Intill fastigheten finns parkeringsplats att hyra samt sorteringshus på gården. Besöksparkering finns på framsidan av fastigheten. Här bor man ett stenkast från Scheeleskolan, en grundskola från årskurs 7-9. Från baksidan av huset når man vackra Scheeletorget med sin fontän och fina lekplats. På ca 10 minuters promenadavstånd når man centrala Köping. KOMMUNIKATION Köping erbjuder goda pendlingsmöjligheter med direkttåg till Stockholm, Västerås och Örebro. Närhet till E18 gör att boendet också lämpar sig om man arbetar på annan ort. • Hökartorget: ca 15 minuter promenad. 4-5 minuter med bil. • Big Inn köpcentrum: ca 15 minuter promenad. 4-5 minuter med bil. • Köpings Lasarett: ca 23 minuters promenad. 4-5 minuter med bil • Köping station: ca 23 minuter promenad. 4-5 minuter med bil. SÖK via HomeQ - har du frågor kontakta: Anneli Rickardsson - Uthyrare [email protected] 010-17 89 788

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

88 m²

Pris

8 899 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

15-10-2025

Pris per m²

101 kr

Karta

Annonsen ligger på Borgmästaregatan, 731 50 Köping, Sweden

Laddar karta