Publicerad för 4 dagar sedan

3-rums lägenhet på 82m² i Klippan

Kapellgatan, 264 33 Klippan, Sweden

9 093 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 15-05-2026

apartment for rent at Klippan

Kommunen är känd för sin fina natur, exempelvis Söderåsens nationalpark, som varje år lockar flera tusentals besökare. Genom kommunen rinner ån Rönneå, som är hela 83 kilometer lång och längs denna finns det möjlighet för vandring, paddling och fiske. Det finns dessutom många vackra vandringsstråk inom kommunens gränser. Det finns en järnvägsstation i Klippan som bidrar till bra kommunikation- och pendlingsmöjligheter. För de som ska resa till Helsingborg är det enbart en resa på drygt 30 minuter med bil eller tåg. Inom kommunen finns det åtta kommunala förskolor samt ett antal fristående, åtta grundskolor, gymnasium och komvux.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

82 m²

Pris

9 093 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

15-05-2026

Pris per m²

111 kr

Karta

Annonsen ligger på Kapellgatan, 264 33 Klippan, Sweden

Laddar karta