2-rums lägenhet på 43m² i Järfälla kommun

Mustanggatan 11, 177 45 Järfälla kommun, Sweden

9 791 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 21-04-2026

apartment for rent at Järfälla

Modern lägenhet från 2020 med hög standard – En ljus och modern lägenhet om 2 rum och kök på 43 kvm på markplan Bostaden erbjuder ett generöst ljusinsläpp från fönster samt en trivsam uteplats som ger extra utrymme för utevistelse. Genomgående finns parkettgolv, med undantag för hall och badrum där det ligger stilrent grått klinkergolv. Väggarna är målade i vitt, vilket ger ett ljust och modernt intryck. Lägenheten är utrustad med diskmaskin, glaskeramisk spishäll och en praktisk kombimaskin för tvätt och tork. Balkongen är rymlig och rymmer både loungemöbler och matbord. Bostaden har genomgående ekparkett och ett stilrent, helkaklat badrum. Hyra enligt 2026 års bestämmelser. Om området: Barkarbystaden i Järfälla är en växande stadsdel med närhet till handel, service och kommunikationer. I direkt anslutning ligger Barkarby handelsplats med ett stort butiksutbud samt ICA Maxi, Systembolaget, restauranger och caféer. Pendeltåg finns på promenadavstånd och tar dig till Stockholms central på cirka 18 minuter. Tunnelbanans blå linje planeras stå klar med trafikstart i december 2027. I Barkarbystadens stadsmässiga rutnät växer fler butiker, restauranger och mötesplatser fram, vilket ger området ett allt mer levande stadsliv.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

43 m²

Pris

9 791 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

21-04-2026

Balkong

Ja

Pris per m²

228 kr

Karta

Annonsen ligger på Mustanggatan 11, 177 45 Järfälla kommun, Sweden

Laddar karta