Publicerad igår

2-rums lägenhet på 48m² i Dannike

Klippvägen 2A, 516 94 Dannike, Sweden

5 259 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 07-05-2026

apartment for rent at Dannike

Naturnära boende med radhuskaraktär. Trevlig innergård med lekplats för barnen. Gemensam tvättstuga finns i en separat byggnad. Närhet till skola och förskola. Fjärrvärme, parkeringsplats finns att hyra. Vatten och värme ingår i hyran. Dannike är en tätort i Borås Stads sydöstra delar. Det ligger ca 20 km från Borås. Körtid dit är ca 20 minuter. I närheten ligger Rammsjön i vacker natur. Samhället ligger också nära Hofsnäs och Torpa stenhus med fina strövområden vid sjön Åsunden.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

48 m²

Pris

5 259 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

07-05-2026

På landet

Ja

Parkering

Ja

Pris per m²

110 kr

Karta

Annonsen ligger på Klippvägen 2A, 516 94 Dannike, Sweden

Laddar karta