3-rums lägenhet på 75m² i Borås

Tegnérgatan 9, 503 43 Borås, Sweden

11 555 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 20-04-2026

apartment for rent at Borås

OM LÄGENHETEN 3:a med på Lugnet. Lägenheten ligger på våning 3 i fastighet utan hiss. Lägenheten har ett rymligt och ljust vardagsrum . Modernare standard i hela lägenheten då den renoverades helt under 2021. Förråd och gemensam tvättstuga finns i källarplan. Lägenheten har bland annat modernt kök med rostfria vitvaror, helkaklat badrum med golvvärme och handdukstork samt framdraget för egen tvättmaskin, fräscha ytskikt och ekparkett samt klinker i hallen. Allt noga utvalt och varsamt installerat av våra proffsiga hantverkare. PARKERING Lediga platser annonseras på Willhems egna hemsida. ÖVRIGT Hyran inkluderar värme, vatten och kabel-TV. Telias fibernät finns indragen i alla lägenheter och hyresgästen får själv teckna abonnemang avseende internet/telefoni. OBS! Avvikelser kan förekomma från planritning.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

3

Storlek

75 m²

Pris

11 555 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

20-04-2026

Hiss

Ja

Parkering

Ja

Pris per m²

154 kr

Karta

Annonsen ligger på Tegnérgatan 9, 503 43 Borås, Sweden

Laddar karta