Publicerad idag

6-rums lägenhet på 122m² i Arlöv

Kronetorp, Kronetorps allé, 232 39 Arlöv, Sweden

18 715 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: 11-05-2026

apartment for rent at Arlöv

Hemtrevlig bostad i tre plan med uteplats och balkong. Välkommen till en välplanerad bostad om ca 122 kvm fördelad på 6 rum och kök i tre plan. Här erbjuds en genomtänkt planlösning och radhuskänsla med hyresrättens bekvämlighet. Bostaden erbjuder: - Egen uteplats i markplan - Balkong på översta våningen - Öppen och luftig planlösning - Två badrum, varav ett med tvättmaskin och torktumlare - Egenstyrd golvvärme i badrum Köket är fullt utrustat med diskmaskin, kyl och frys, inbyggnadsugn, mikrovågsugn samt induktionshäll. Varje bostad har en energieffektiv frånluftsvärmepump som ansvarar för värme och varmvatten. Förbrukning för uppvärmning och hushållsel debiteras separat, vilket ger möjlighet att påverka den egna energiförbrukningen och kostnaden. Internet tecknas via Telia av hyresgästen. Till denna bostaden ingår ingen parkeringsplats utan man tecknar själv avtal med Skånsk Parkering i garaget under fastigheten. Området är barnvänligt och under fortsatt utveckling, med närhet till Burlöv Center, tågstation samt goda pendlingsmöjligheter till Lund och Malmö. Bilderna visar exempel på hur våra radhus ser ut. Sedvanlig kreditprövning samt kontroll av referenser från tidigare hyresvärd genomförs i samband med uthyrningen. Betalningsanmärkningar accepteras ej.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

6

Storlek

122 m²

Pris

18 715 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

11-05-2026

Balkong

Ja

Garage

Ja

Parkering

Ja

Pris per m²

153 kr

Karta

Annonsen ligger på Kronetorp, Kronetorps allé, 232 39 Arlöv, Sweden

Laddar karta

Populära bostadssökningar