Publicerad igår

2-rums lägenhet på 46m² i Stockholm

unnamed road, 164 35 Stockholm, Sweden

8 180 kr / månad

Hyresperiod: Obegränsad
Tillgänglig från: Snarast möjligt

apartment at Stockholm, Bergengatan 12, Husby

Beskrivning av bostaden Om bostaden Fastigheten är byggd 1972. Bostaden är renoverad 2020. Vid kontraktsskrivning kan du behöva uppvisa tecknad hemförsäkring för din nya bostad. Om hyran Kostnad för hushållsel och vattenförbrukning tillkommer. Förmedlingsinformation Viktig information om visning eller förmedling kan skickas ut via sms. Uppdatera dina Om hyresvärden har villkor om antal hushållsmedlemmar hämtar och behandlar vi familjeuppgifter om dig, din registrerade medboende och eventuella barn. Observera att om inflyttningsdatumet infaller på en helgdag eller en röd dag sker inflyttning nästkommande vardag. Om din anställning inte är i Stockholmsområdet behöver du visa att din arbetsplats ligger inom pendlingsavstånd från bostaden. Parkering Lediga parkeringsplatser hyrs ut i mån av lediga platser. Visningsinformation Om du är en av dem som blir aktuell för en bostad kommer du att bli inbjuden till visning eller få ny kompletterande information i form av bilder/video eller rangordning. Visningsinbjudan kommer att synas på Mina sidor samt skickas på mejl om du har fyllt i en aktuell mejladress. Om du har skyddade personuppgifter får du endast visningsinbjudan via Mina sidor. Boendereferenser Om du blir aktuell för bostaden behöver du Om området Husby har närhet till Kista och rekreationsområden som Järvafältet. I området finns ett brett utbud av service, skolor, förskolor, samt fritidsaktiviteter för alla åldrar. Du har också nära till shopping, restauranger och biografer. För pendling finns goda kommunikationer, inklusive tunnelbana och bussar, vilket gör det enkelt att ta sig till centrala Stockholm.

Bostadstyp

lägenhet

Rum

2

Storlek

46 m²

Pris

8 180 kr

Hyresperiod

Obegränsad

Tillgänglig från

Snarast möjligt

Parkering

Ja

Pris per m²

178 kr

Karta

Annonsen ligger på unnamed road, 164 35 Stockholm, Sweden

Laddar karta