Listed 5 days ago

2 rooms apartment of 62m² in Tranemo

Solgårdsgatan, 514 33 Tranemo, Sweden

6 689 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Solgårdsgatan 17 L

Tranemo är en naturskön och familjevänlig kommun i Västra Götaland, omgiven av sjöar, skogar och vacker natur. Orten är känd för sin textilhistoria och har ett aktivt näringsliv, moderna skolor och ett rikt föreningsliv. Tranemo erbjuder goda möjligheter till friluftsliv med vandringsleder, badplatser och fritidsaktiviteter för alla åldrar. Med sin lugna atmosfär och starka sammanhållning är Tranemo en plats där man kan trivas och känna sig hemma.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

62 m²

Price

6 689 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Rural

Yes

Price per m²

108 kr

Map

The listing is located at Solgårdsgatan, 514 33 Tranemo, Sweden

Loading map