Listed today

1 room apartment of 32m² in Enköping

Slipare-Lasses gata, 749 43 Enköping, Sweden

6 322 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-07-2026

Slipar-Lasses gata 3

1000 kr hyresrabatt under ett år från det att du flyttar in! Hyran som visas i annonsen är den rabatterade hyran. Välkommen till denna välplanerade och moderna 1-rumslägenhet på 32 m i omtyckta Fanna Backe! Denna yteffektiva bostad erbjuder allt du behöver för ett bekvämt boende. Med en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum skapas en luftig och ljus atmosfär, perfekt för både avkoppling och sociala tillställningar. Från rummet har du utgång till en härlig balkong, där du kan njuta av morgonkaffet eller kvällssolen. Köket är modernt och utrustat med kombinerad kyl och frys. Plats för mikro i överskåp. Lägenheten har även ett stilrent badrum med dusch, kombinerad tvätt- och torktumlare – allt för att underlätta din vardag. Perfekt för dig som vill bo bekvämt i ett naturnära område med smidig access till stadens puls. Missa inte chansen att förvärva detta fina boende!

Property type

apartment

Rooms

1

Size

32 m²

Price

6 322 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-07-2026

Balcony

Yes

Price per m²

198 kr

Map

The listing is located at Slipare-Lasses gata, 749 43 Enköping, Sweden

Loading map