4 rooms apartment of 96m² in Eskilstuna

Skogsängsgatan, 633 56 Eskilstuna, Sweden

12 053 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Skogsängsgatan 12 D, 4 rum och kök

Välkommen hem till 4 rum och kök(96,5 kvm) på Skogsängsgatan 12 D i Skogsängen Här erbjuds en nyligen Stamrenoverad lägenhet på fjärde våningen med nytt kök,badrum. I badrummet med klinkergolv samt kakel på vägg finns det Tvättmaskin Från köket går du ut på balkongen som har utsikt över innegården. Här kan du baka och laga mat med ny inbyggnadsugn och inbyggnadshäll. Här finns en liten lekplats , promenadsstråk , sittplatser och fria ytor för trevligt umgänge. På senare år har utemiljön, torg och lekplatser i Skogsängen rustats upp. Under 2021 invigdes dessutom Skogsängens egna äventyrspark: Skogskraften. Här finns upplevelser för Skogsängsbor i alla åldrar Varmvattenförbrukning ingår ej i hyran. Flexibel inflytt. Flexibelt inflyttningsdatum

Property type

apartment

Rooms

4

Size

96 m²

Price

12 053 kr

Price per m²

126 kr

Map

The listing is located at Skogsängsgatan, 633 56 Eskilstuna, Sweden

Loading map