Listed 2 days ago

1 room of 22m² in Stockholm

Horisontvägen, 128 34 Stockholm, Sweden

4 500 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

room in horisontvägen 12834 Skarpnäck

rum i vegetariskt hem, söder om söder i stockholm. grön linje 17, slutstation. skarpnäck. lägenheten är ljus, trivsam och kreativ. ledigt från 1 juni för rätt person. rummet är möblerat och innehåller sekretär, pinnstol, 160-säng, bokhylla, klädförvaringsmöbel, byrå, golvlampa och taklampa samt två garderober och lite rekvisita. vid inflytt är rummet flyttstädat. kliniskt. samma krav gäller vid utflytt. renlighet är väldigt viktigt och att du är rökfri. lägenheten ligger stillsamt med frodig omgivning. skarpnäck är vackert. vi omges av natur med jogging- och promenadvägar, bland annat till nackareservatet och flatenbadet samt hellasgården. här finns apotek, bibliotek, pizzerior, frisersalonger, matbutiker samt gym och loppis. busshållplats runt knuten, det är åtta minuters promenad till tunnelbanan. tolv minuter in till söder. vi delar husgeråd och städar samt diskar efter oss själva i de gemensamma utrymmena. det är inte ”först till kvarn” som gäller. du bör vara lugn, stabil och respektfull. vi lever separata liv men värnar om varandra. valet att vara vegan/vegetarian för att bo här är viktigt. det är inte ett ”krav”. det är en trygghet 🌱 allt ingår i hyran, såsom el och internet.

Property type

room

Rooms

1

Size

22 m²

Price

4 500 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

205 kr

Map

The listing is located at Horisontvägen, 128 34 Stockholm, Sweden

Loading map