Listed yesterday
Pelargatan 20, 752 90 Uppsala, Sweden
8 420 kr / month
Lägenheten är belägen i hus byggt 2015 och har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, separat rymlig sovalkov, badrum med dusch och förberett för tvättmaskin samt balkong i söderläge mot innergården.Hall:Vitmålade väggar, parkettKök:Vitmålade väggar, parkett, vita luckor, förberett för diskmaskinVardagsrum:Vitmålade väggar, parkettSovalkov:Vitmålade väggar, parkettBalkong: balkongÖvriga utrymmenFörråd:. Källaren nås via trapphus .Tvättstuga:Formgatan, Lockgatan Cykelförråd:I källareMiljöstuga:Pålgatan 11Kvarters- eller gemensamhetslokal:NejÖvrig information Internet, tv och telefoni: Fiber. Vatten debiteras efter förbrukning och betalas på hyresavin. De två första månaderna efter inflyttning debiteras en schablon av vattenförbrukningen. Därefter sker debitering av den verkliga förbrukningen. Hushållsel ingår inte, hyresgästen tecknar eget elavtal.Parkering: Lediga parkerings/garage-platser läggs ut löpande på Uppsalahems webbplats , anmäl intresse där. Hyran är angiven i 2025 års nivå.
Lägenheten är belägen i hus byggt 2015 och har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, separat rymlig sovalkov, badrum med dusch och förberett för tvättmaskin samt balkong i söderläge mot innergården.Hall:Vitmålade väggar, parkettKök:Vitmålade väggar, parkett, vita luckor, förberett för diskmaskinVardagsrum:Vitmålade väggar, parkettSovalkov:Vitmålade väggar, parkettBalkong: balkongÖvriga utrymmenFörråd:. Källaren nås via trapphus .Tvättstuga:Formgatan, Lockgatan Cykelförråd:I källareMiljöstuga:Pålgatan 11Kvarters- eller gemensamhetslokal:NejÖvrig information Internet, tv och telefoni: Fiber.
Vatten debiteras efter förbrukning och betalas på hyresavin. De två första månaderna efter inflyttning debiteras en schablon av vattenförbrukningen. Därefter sker debitering av den verkliga förbrukningen. Hushållsel ingår inte, hyresgästen tecknar eget elavtal.Parkering: Lediga parkerings/garage-platser läggs ut löpande på Uppsalahems webbplats , anmäl intresse där. Hyran är angiven i 2025 års nivå.
Property type
apartment
Rooms
1
Size
35 m²
Price
8 420 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-08-2026
Price per m²
241 kr
The listing is located at Pelargatan 20, 752 90 Uppsala, Sweden
Loading map