Listed today

2 rooms apartment of 55m² in Malmö

Östra Fäladsgatan 4B, 212 25 Malmö, Sweden

8 103 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-10-2026

Östra Fäladsgatan 4 B

OBS: Denna lägenheten visas enbart på ritning och bilder som finns på lägenheten i befintligt skick. Du får ta ställning i det som står i annonsen. Innan inflyttnings datumet kommer väggar och tak målas om, innerdörrar, garderobsdörrar och köksskåp kommer att sprutlackeras. Golvet kommer att bytas ut, vinylmatta i hall och kök, parkett kommer att läggas i sovrum och vardagsrum. Nya vitvaror i kök, spis med keramikhäll, kyl och frys kombi samt kolfilterfläkt med kryddhylla. Badrummet är stambytt 2023. Observera att diskmaskin och tvättmaskin inte går att få installerat i lägenheten. Hyran avser 2026 års hyresnivå. Lägenheten Hall Färg väggar: Vitmålade Golv: Vinylmatta Förvaringsmöjligheter: Garderob Sovrum Färg väggar: Vitmålade Golv: Parkett Kök Utrustning: Spis med keramikhäll, kyl/frys kombi, kolfilterfläkt med kryddhylla. Färg på köksinredning: Vit Färg väggar: Vitmålade Golv: Vinylmatta Plats för matbord: Ja Vardagsrum Färg väggar: Vitmålade Golv: Parkett Badrum Utrustning: dusch hörna med draperi, wc-stol, tvättställ, handukstork. Väggar: Vitt kakel Golv: Grå klinker Övrigt Säkerhetsdörr: Ja Förråd: Ja I hyran ingår: Kabel-TV, värme Denna lägenhet omfattas av underhållshyra, läs mer om hur detta fungerar och vad det innebär på vår hemsida Inflyttning Det datum som presenteras i Ledig .m. är det datum som vi skriver kontrakt från.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

55 m²

Price

8 103 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-10-2026

Price per m²

147 kr

Map

The listing is located at Östra Fäladsgatan 4B, 212 25 Malmö, Sweden

Loading map