Listed today
Levertinsgatan 3, 754 29 Uppsala, Sweden
9 292 kr / month
Ljus och välplanerad lägenhet om 2 rum och kök med balkong. - Välkomnande hall med plats för avhängning. - Ljust vardagsrum med härligt ljusinsläpp. - Kök utrustat med kyl/frys, spis och spisfläkt. - Bostaden har ett sovrum med utgång till balkong. - Goda förvaringsmöjligheter i förråd som finns i trapphuset. - Helkaklat badrum utrustat med toalett, handfat, golvvärme och dusch. - Trapphuset har elektroniskt passersystem och postboxar i entréplan. Tillgång till gemensam tvättstuga med elektronisk bokning. - Hushållsel ingår ej. - Individuell debitering av varm- och kallvatten tillämpas. - Hyresgästen kan hämta nycklarna från kl. 14.00 på inflyttningsdagen. Lägenheten hyrs ut i befintligt skick, vilket innebär att ytskikten kan vara slitna och behöva åtgärdas efter inflyttning. Besiktningsprotokollet finns att läsa på hemsidan under Mina sidor när kontraktet är gällande. Beställning av underhåll och tillval kan göras först när kontraktet har börjat gälla. - Rikshem reserverar sig för eventuella fel eller avvikelser i annonsen eller planritningen.
Ljus och välplanerad lägenhet om 2 rum och kök med balkong. - Välkomnande hall med plats för avhängning. - Ljust vardagsrum med härligt ljusinsläpp. - Kök utrustat med kyl/frys, spis och spisfläkt. - Bostaden har ett sovrum med utgång till balkong. - Goda förvaringsmöjligheter i förråd som finns i trapphuset. - Helkaklat badrum utrustat med toalett, handfat, golvvärme och dusch. - Trapphuset har elektroniskt passersystem och postboxar i entréplan. Tillgång till gemensam tvättstuga med elektronisk bokning. - Hushållsel ingår ej.
- Individuell debitering av varm- och kallvatten tillämpas. - Hyresgästen kan hämta nycklarna från kl. 14.00 på inflyttningsdagen. Lägenheten hyrs ut i befintligt skick, vilket innebär att ytskikten kan vara slitna och behöva åtgärdas efter inflyttning. Besiktningsprotokollet finns att läsa på hemsidan under Mina sidor när kontraktet är gällande. Beställning av underhåll och tillval kan göras först när kontraktet har börjat gälla. - Rikshem reserverar sig för eventuella fel eller avvikelser i annonsen eller planritningen.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
52 m²
Price
9 292 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-07-2026
Balcony
Yes
Price per m²
179 kr
The listing is located at Levertinsgatan 3, 754 29 Uppsala, Sweden
Loading map