Listed today

2 rooms apartment of 62m² in Malmö

Lindängen Tobak & Spel, Munkhättegatan, 215 79 Malmö, Sweden

9 481 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-07-2026

Gånglåtsvägen 3 L

Om bostaden Välkommen till denna ljusa och välplanerade 2-rumslägenhet om 62 kvm på Gånglåtsvägen 3 L i Lindängen! Lägenheten ligger på våning 6 av 8 med hiss från markplan och erbjuder ett bekvämt boende med fina förvaringsmöjligheter och balkong. Här bor du i en trivsam och genomgående lägenhet med parkettgolv i samtliga rum, vilket skapar en varm och hemtrevlig känsla. Köket har vit inredning, mörk bänkskiva samt utrustning i form av keramikhäll, varmluftsugn, köksfläkt och kyl/frys. Det helkaklade badrummet har dusch och handdukstork. Från vardagsrummet nås den rymliga balkongen där du kan njuta av utsikten och skapa en härlig plats för avkoppling. Lägenheten hyrs ut i befintligt skick och erbjuder både klädkammare och förråd för extra förvaring. Digital visning sker via bilderna i annonsen. Bilderna visar lägenhetens standard samt ger förslag på möjlig inredning. Varmt välkommen med din ansökan! Hyresinformation I hyran ingår avgift för kabel-TV, värme och kallvatten. Individuell mätning och debitering av el o varmvatten tillämpas, vilket innebär att ni betalar för den mängd el och varmvatten som ni förbrukar. Hyran avser 2026 års hyresnivå. Tillval Samtliga lägenheter är förbereda för diskmaskin. Dessa tillval kan tecknas mot en hyreshöjande kostnad. Önskas diskmaskin som tillval tillkommer en kostnad med 200kr/mån. Önskas digital-TV/fiber som tillval tillkommer en kostnad med 300kr/mån. Utrymmen Tvättstuga finns inte. Vi hänvisar till Tvättoteket på Gånglåtsvägen 3 C där man debiteras 15 kr per tvätt. Den kostnaden faktureras separat.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

62 m²

Price

9 481 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-07-2026

Elevator

Yes

Balcony

Yes

Price per m²

153 kr

Map

The listing is located at Lindängen Tobak & Spel, Munkhättegatan, 215 79 Malmö, Sweden

Loading map