Listed today
La Piazza, Mimmi Ekholms plats 1, 752 29 Uppsala, Sweden
8 840 kr / month
Här bor du i den nya stadsdelen vid torget Mimmi Ekholms plats som erbjuder bra service med livsmedelsaffär, vårdcentral, apotek, gym, frisör och restauranger. Inom promenadavstånd finns Stabbyskogen med fina gång, cykel och löparstråk samt elljusspår. Lägenheten är renoverad med ny målade väggar och ny parkett i allrum/kökHall: Vitmålade väggar, parkettKök: Vitmålade väggar, parkett, vita luckorVardagsrum: Vitmålade väggar, parkettSovalkov: Vitmålade väggar, parkettBalkong: BalkongÖvriga utrymmenFörråd:. Källaren nås via trapphus .Tvättstuga: Börjegatan 62Cykelförråd: Rörgatan 11, fristående husMiljöstuga: Rörgatan 9Kvarters- eller gemensamhetslokal: NejÖvrig information Internet, tv och telefoni: Fiber. Vatten debiteras efter förbrukning och betalas på hyresavin. De två första månaderna efterinflyttning debiteras en schablon av vattenförbrukningen. Därefter sker debitering av den verkliga förbrukningen. Hushållsel ingår inte, hyresgästen tecknar eget elavtal.Parkering: Lediga parkerings/garage-platser läggs ut löpande på Uppsalahems webbplats , anmäl intresse där. Hyran är angiven i 2025 års nivå
Här bor du i den nya stadsdelen vid torget Mimmi Ekholms plats som erbjuder bra service med livsmedelsaffär, vårdcentral, apotek, gym, frisör och restauranger. Inom promenadavstånd finns Stabbyskogen med fina gång, cykel och löparstråk samt elljusspår. Lägenheten är renoverad med ny målade väggar och ny parkett i allrum/kökHall: Vitmålade väggar, parkettKök: Vitmålade väggar, parkett, vita luckorVardagsrum: Vitmålade väggar, parkettSovalkov: Vitmålade väggar, parkettBalkong: BalkongÖvriga utrymmenFörråd:. Källaren nås via trapphus .Tvättstuga: Börjegatan 62Cykelförråd: Rörgatan 11, fristående husMiljöstuga: Rörgatan 9Kvarters- eller gemensamhetslokal: NejÖvrig information Internet, tv och telefoni: Fiber.
Vatten debiteras efter förbrukning och betalas på hyresavin. De två första månaderna efterinflyttning debiteras en schablon av vattenförbrukningen. Därefter sker debitering av den verkliga förbrukningen. Hushållsel ingår inte, hyresgästen tecknar eget elavtal.Parkering: Lediga parkerings/garage-platser läggs ut löpande på Uppsalahems webbplats , anmäl intresse där. Hyran är angiven i 2025 års nivå
Property type
apartment
Rooms
1
Size
43 m²
Price
8 840 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-07-2026
Balcony
Yes
Garage
Yes
Parking
Yes
Price per m²
206 kr
La Piazza, Mimmi Ekholms plats 1, 752 29 Uppsala, Sweden
Loading map