Listed yesterday

2 rooms apartment of 52m² in Gothenburg

Önnereds Byväg 50, 421 57 Gothenburg, Sweden

6 965 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Önnereds Byväg 50

landlord’s description välkommen till ett lugnt och omtyckt område med radhusliknande hus i ett plan, alla med egen uteplats. husen är byggda i trä 1983 och erbjuder ett bekvämt & lättskött boende i trivsam miljö. området förvaltas av familjebostäder och passar dig som uppskattar stillsam omgivning och ett lugnare tempo i vardagen. lägenheten är en seniorlägenhet och riktar sig till dig som fyllt 55 år och saknar hemmaboende barn. denna 2 rums lägenhet på bottenvåning ligger i önnered, se områdesbeskrivning nedan för mer information. kallhyra. värme ingår ej då bostäderna har egna varmvattenberedare som drivs med el. endast kallvatten ingår, övrigt går på elen. nytt badrum 2026. tvätt/tork ingår. kök med nya luckor, bänk, kakel. ny innerdörr. parkett slipas, hela lägenheten målas & tapetseras. uteplats & förråd finns. diskmaskin ej möjligt. lägenheten söks på planlösning. om du går vidare i processen och blir aktuell för erbjudande erbjuds fysisk visning med tid & datum. click here to read the landlord's rental rules. description of the area välkommen till önnered! här finns två områden det är önnereds byväg, som är en havsnära idyll med mindre lägenheter och hög tillgänglighet samt kumleskärsgatan som är ett mysigt område med moderna lägenheter. standarden på lägenheterna på kumleskärsgatan är hög; tvättmaskin, torktumlare och diskmaskin ingår. alla lägenheter där har antingen balkong, uteplats eller stor terrass. innergårdarna är utformade för att skapa en vindskyddad och lekvänlig miljö. i närheten finns flera badplatser och strövområden. samtidigt finns ett stort utbud av service och shopping vid frölunda torg på bekvämt avstånd. floor plan 2 rok seniorlägenhet magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps senior apartment properties kitchen patio hiss finns ej tv via fibernät värme ingår ej varmvatten ingår ej bredbandsuttag fiber el ingår ej included in the rent cold water

Property type

apartment

Rooms

2

Size

52 m²

Price

6 965 kr

Price per m²

134 kr

Map

The listing is located at Önnereds Byväg 50, 421 57 Gothenburg, Sweden

Loading map