Listed yesterday

2 rooms apartment of 61m² in Gothenburg

Doktor Belfrages Gata, 413 22 Gothenburg, Sweden

8 814 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Doktor Belfrages Gata 26

landlord’s description två rum och kök med balkong våning 4 tillval hällspis och diskmaskin förråd finns att tillgå källare och på vind. click here to read the landlord's rental rules. description of the area guldheden ligger vackert med sitt höga läge på kullarna ovanför göteborg i en kuperad och parkliknande terräng. tankarna bakom planeringen av bostadsområdet byggde på grannskapskänsla och närhet till affärer, service och rekreation. i guldheden bor du centralt men ändå avskilt. vid doktor fries torg finns butiker och service. på promenadavstånd ligger mossens idrottsplats med inomhusanläggning och motionsslingor. södra guldhedens parker och grönområden kompletteras av naturreservatet i änggårdsbergen. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties bathtub balcony kitchen elevator dishwasher vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej säkerhetsdörr tv via fibernät bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Property type

apartment

Rooms

2

Size

61 m²

Price

8 814 kr

Price per m²

144 kr

Map

The listing is located at Doktor Belfrages Gata, 413 22 Gothenburg, Sweden

Loading map