Listed yesterday

2 rooms apartment of 55m² in Gothenburg

Högsbo, Göteborg, Sweden

9 950 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Bankogatan 10A

landlord’s description familjebostäder vill skapa ett tryggt, trivsamt och klimatvänligt boende för alla sina hyresgäster. vi lyssnar på våra boende, vilka behov som finns och vad som behöver utvecklas. denna 2 rums lägenhet på 2:a våning är belägen i högsbo, för mer information om området se områdesbeskrivning nedan. badrum med dusch. balkong finns. förråd finns i källare. föreberett för diskmaskin i kök (hyresgäst ansvarar för inköp & installation). tvätt- & torktumlare ingår. kommer inte utföra någon renovering. hiss finns. obs! trappsteg ner till tvättstugan. denna lägenhet söks på planlösning. om du som sökande går vidare i processen och blir aktuell för ett erbjudande kommer det att erbjudas en fysisk visning. visning sker med kort varsel! click here to read the landlord's rental rules. description of the area välkommen till högsbo! högsbo är ett genuint 1950-talsområde. de flesta husen är byggda i tegel i tre eller fyra våningar, kompletterade med höga punkthus. här finns ettor till femrumslägenheter. området är centralt beläget med bara fem minuters cykelväg till majorna eller linnéplatsen. husen är varsamt inpassade mellan gröna bergsknallar och lummiga träd. på senare år har detta populära område fått tillskott av nybyggda fastigheter. service och butiker finns nära, på axel dahlströms torg. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan about the apartment accessible apartment with a few steps apartment properties balcony tumble dryer kitchen elevator washing machine tv via fibernät rökfritt bredbandsuttag fiber individuell varmvattenmätning el ingår ej included in the rent heating cold water

Property type

apartment

Rooms

2

Size

55 m²

Price

9 950 kr

Price per m²

181 kr

Map

The listing is located at Högsbo, Göteborg, Sweden

Loading map