Listed yesterday
Härlanda, Göteborg, Sweden
6 865 kr / month
landlord’s description gaveletta med fönster åt tre väderstreck. parkettgolv i vardagsrummet. kaklat badrum med klinkergolv. säkerhetsdörr finns. gemensam tvättstuga och cykelrum finns i källarplan. till lägenheten hör ett förråd. lägenheten är rökfri inomhus. parkeringsplats kan inte garanteras, utan söks separat via poseidons hemsida. click here to read the landlord's rental rules. description of the area kålltorp är något av det mest göteborgska man kan tänka sig. namnet kommer från ett äkta göteborgskt mansnamn – kålle. de flesta av våra fastigheter i kålltorp är byggda mellan 1930- och 1940-talen och många av husen är tidstypiska landshövdingehus. i området finns även några helt nybyggda fastigheter. läget är relativt centralt och med härliga naturreservatet delsjön alldeles runt knuten. närmaste större serviceområde finns vid munkebäckstorget med en större livsmedelsaffär och diverse småbutiker. vid olskrokstorget finns fler butiker, service och torghandel. floor plan 1 rum och kök magnify floor plan apartment properties shower kitchen vardagsrum säkerhetsdörr tv via fibernät badrum bredbandsuttag fiber elström ingår ej rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water
landlord’s description gaveletta med fönster åt tre väderstreck. parkettgolv i vardagsrummet. kaklat badrum med klinkergolv. säkerhetsdörr finns. gemensam tvättstuga och cykelrum finns i källarplan. till lägenheten hör ett förråd. lägenheten är rökfri inomhus. parkeringsplats kan inte garanteras, utan söks separat via poseidons hemsida. click here to read the landlord's rental rules. description of the area kålltorp är något av det mest göteborgska man kan tänka sig. namnet kommer från ett äkta göteborgskt mansnamn – kålle. de flesta av våra fastigheter i kålltorp är byggda mellan 1930- och 1940-talen och många av husen är tidstypiska landshövdingehus.
i området finns även några helt nybyggda fastigheter. läget är relativt centralt och med härliga naturreservatet delsjön alldeles runt knuten. närmaste större serviceområde finns vid munkebäckstorget med en större livsmedelsaffär och diverse småbutiker. vid olskrokstorget finns fler butiker, service och torghandel. floor plan 1 rum och kök magnify floor plan apartment properties shower kitchen vardagsrum säkerhetsdörr tv via fibernät badrum bredbandsuttag fiber elström ingår ej rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water
Property type
apartment
Rooms
1
Size
38 m²
Price
6 865 kr
Price per m²
181 kr
The listing is located at Härlanda, Göteborg, Sweden
Loading map