Listed today

2 rooms apartment of 56m² in Gothenburg

Adventsvägen 39, 415 43 Gothenburg, Sweden

6 089 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Boplats Väst - Lägenhet Adventsvägen 16

landlord’s description välkommen till poseidon! nu erbjuder vi en välplanerad 2:a med balkong högst upp i huset. här finns gott om förvaringsmöjligheter i form av garderober samt en rymlig klädkammare i direkt anslutning till hallen. i närområdet finns city torget med matbutiker. information om datum och tid om visning tillhandahålls om du som sökande har gått vidare i processen och är aktuell för att få ett erbjudande. parkeringsplats kan inte garanteras vid inflyttning. ansökan görs separat via poseidons hemsida eller genom göteborgs parkering. click here to read the landlord's rental rules. description of the area kortedala i norra göteborg är ett naturskönt område med gott om strövområden. när området växte fram under 1950-talet tävlade arkitekterna om att formge husen och passa in dem i den kringliggande terrängen. idag präglas kortedala av en varierad bebyggelse. mellan husen bildas lummiga parker med plats för lek, umgänge och ett och annat konstverk. i kortedala är det nära till service var man än bor. på torget finns butiker, restauranger och en livlig torghandel. vid citytorget längre norrut finns fler butiker, likaså runt årstidstorget. floor plan 2 rum och kök magnify floor plan apartment properties bathtub balcony kitchen elevator vardagsrum sovrum badrum elström ingår ej klädkammare säkerhetsdörr tv via fibernät bredbandsuttag fiber rökfri lägenhet included in the rent heating hot water cold water

Property type

apartment

Rooms

2

Size

56 m²

Price

6 089 kr

Price per m²

109 kr

Map

The listing is located at Adventsvägen 39, 415 43 Gothenburg, Sweden

Loading map