Listed 6 days ago

2 rooms apartment of 65m² in Furulund

Möllegatan 31c, 244 65 Furulund, Sweden

9 180 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment Möllegatan 31 C / Kävlinge

9180 kr 65 m² -01 Om lägenheten Hemtrevlig modern 2-rumslägenhet med uteplats och liten trädgård. Bostaden bjuder på genomgående parkettgolv och vitmålade väggar. Ett trevligt kök med vita skåpsluckor och energisnåla vitvaror såsom . Spishäll, inbyggnadsugn och micro, diskmaskin. Helkaklat badrum med dusch, handdukstork, golvvärme samt tvättmaskin och torktumlare. Från vardagsrummet når man uteplatsen/den lilla trädgården med förråd. Lägenheten värms upp med gas och egen gaspanna finns i förrådet. Gemensam tvättstuga finns inom gångavstånd. Publicerade bilder tillhör annan visningslägenhet och avvikelser kan förekomma. Hyran avser 2026 års hyra. Vi förbehåller oss för eventuella fel i annonsen och i planlösningen. Område Lägenheten ligger i området Furulund som är beläget ca 3 km från Kävlinge Centrum. Till Kävlinge kan du lätt ta dig med cykel på den intilliggande gång- och cykelbanan. Furulund har naturen runt hörnet och inom gångavstånd finns både Ljungvalla idrottsplats och Vikenbadet. Vid Vikenbadet finns Kävlinge aktivitetspark och här finns det lite fler aktiviteter såsom boulebana, beachhandbollsplan och basketplan. Orten har 2 grundskolor, Ljungenskolan och Lackalänga Skola som båda är låg- och mellanstadieskolor. Högstadieskolor finns i Kävlinge. Information • Uteplats • Helkaklat badrum (Kakel/Klinker) • Duschväggar • Handdukstork • Tvättpelare • Induktionshäll • Inbyggnadsugn • Inbyggnadsmikro • Kyl/Frys • Diskmaskin • Säkerhetsdörr Välkommen att anmäla intresse Ansvarig Uthyrare Renée Frisk Sveafastigheter SVEAFASTIGHETER Org. nr. Olof Palmes gata 13A 111 37 Stockholm

Property type

apartment

Rooms

2

Size

65 m²

Price

9 180 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Garden

Yes

Rural

Yes

Price per m²

141 kr

Map

The listing is located at Möllegatan 31c, 244 65 Furulund, Sweden

Loading map