1 room apartment of 40m² in Västerås

Vitmåragatan 2, 722 26 Västerås, Sweden

5 977 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

apartment in Vitmåragatan 2

Välplanerad lägenhet om 1 rum och kök med balkong. Lägenheten har bra med förvaring och längst upp i huset finns ett vindsförråd. I huset finns en tvättstuga med en smidig bokning då huset har Aptus installerat. Närhet till city och affärer runt om och med bra cykelavstånd. Bussförbindelser finns i närheten.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

40 m²

Price

5 977 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Balcony

Yes

Price per m²

149 kr

Map

The listing is located at Vitmåragatan 2, 722 26 Västerås, Sweden

Loading map