Listed today

2 rooms apartment of 36m² in Malmö

Tekla Thomassons gata 17H, 212 24 Malmö, Sweden

9 336 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

apartment for rent in Segevång

Hyresgästen kan välja mellan två olika kampanjer, 1. få 50% rabatt på första grundhyran eller 2. få 2 månaders uppsägningstid under dem 6 första månaderna. I Sege Park har vi byggt 113 hyresrätter i en trivsam och grönskande boendemiljö. Här kommer ett boende i centrumnära miljö med stort fokus på odling, hållbara lösningar och samägande erbjudas i närvaron av den gröna parkmiljön. Har du frågor om projektet Sköterskan? Lägenheten har all nödvändig utrustning och passar det unga paret eller lilla familjen på tre personer. Bostaden ligger vänd mot trädgården och har en balkong. I kvarteret Sköterskan är lägenheterna främst smålägenheter om 1–3 RoK. De flesta kommer ha tillgång till balkong, fransk balkong eller uteplats. Lägenheterna har vita kök där det är förberett för mikro. I de större lägenheterna även för diskmaskin. I husen kommer det finnas en bogemenskap där hyresgästerna har tillgång att nyttja den gemensamma lokalen. Hela fastigheten, inklusive bostäder och balkonger är rökfri. Cykelförråd i källare. Fastigheten styrs av tagg/kodsystem. I det här projektet är entréplan benämnd som plan 0. Viktigt att kolla på planlösningarna för att välja lägenhet på rätt våning. Följ länken Sege Park om du vill läsa mer om projektet och området. Den annonserade hyran avser 2026 års förhandling.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

36 m²

Price

9 336 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Garden

Yes

Balcony

Yes

Rural

Yes

Price per m²

259 kr

Map

The listing is located at Tekla Thomassons gata 17H, 212 24 Malmö, Sweden

Loading map