Listed today
Trelleborgsgatan 21, 214 43 Malmö, Sweden
9 716 kr / month
Om bostaden Välkommen till denna charmiga och välplanerade 2-rumslägenhet om 62 kvm – en ljus och trivsam vindslägenhet. Här möts du av en praktisk hall med stilrent klinkergolv som fortsätter in i köket och skapar ett enhetligt och lättskött intryck. I sovrum och vardagsrum ligger parkett som bidrar till en varm och hemtrevlig atmosfär. Det moderna köket går i vitt med mörk bänkskiva som ger en snygg kontrast. Köket är utrustat med diskmaskin och erbjuder bra arbetsytor samt plats för matbord – perfekt för både vardag och sociala stunder. Det helkaklade badrummet är fräscht och stilrent med dusch och praktiska lösningar för en bekväm vardag. En mysig och välskött bostad med charmiga vindskaraktärer, bra planlösning och ett hem att trivas i från första stund! Hyresinformation I hyran ingår värme, varm- och kallvatten samt kabel-TV. Utrymmen Tillhörande förråd finns. Gemensam tvättstuga i fastigheten.
Om bostaden Välkommen till denna charmiga och välplanerade 2-rumslägenhet om 62 kvm – en ljus och trivsam vindslägenhet. Här möts du av en praktisk hall med stilrent klinkergolv som fortsätter in i köket och skapar ett enhetligt och lättskött intryck. I sovrum och vardagsrum ligger parkett som bidrar till en varm och hemtrevlig atmosfär. Det moderna köket går i vitt med mörk bänkskiva som ger en snygg kontrast. Köket är utrustat med diskmaskin och erbjuder bra arbetsytor samt plats för matbord – perfekt för både vardag och sociala stunder.
Det helkaklade badrummet är fräscht och stilrent med dusch och praktiska lösningar för en bekväm vardag. En mysig och välskött bostad med charmiga vindskaraktärer, bra planlösning och ett hem att trivas i från första stund! Hyresinformation I hyran ingår värme, varm- och kallvatten samt kabel-TV. Utrymmen Tillhörande förråd finns. Gemensam tvättstuga i fastigheten.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
62 m²
Price
9 716 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-08-2026
Price per m²
157 kr
The listing is located at Trelleborgsgatan 21, 214 43 Malmö, Sweden
Loading map