Listed today

1 room apartment of 29m² in Malmö

Celsiusgårdens Studentboende, Nobelvägen 137, 212 14 Malmö, Sweden

7 380 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment for rent in Katrinelund

Nu erbjuds en av våra trevliga enrumslägenheter på Nobelvägen 137. Huset byggdes 1924 och har flera tidstypiska attribut så som stora fönster med djupa fönsterkarmar samt högt i tak. Lägenheten har ett kök med utrymme för mindre matbord i öppen anslutning till allrum. köket är utrustat med spis, spisfläkt, diskmaskin samt kyl/frys. Badrummet är helkaklat och utrustat med toalett, tvättställ samt dusch. I hallen/entrén finns garderober för förvaring I hyran ingår värme, vatten, bredband (Ownit) och grundutbud via IP-TV (Ownit). Hushållsel tecknas separat med valfri leverantör. Hyran är fördelad på 10 månader där Juni och Juli är avgiftsfria. Tvättstuga och förråd finns i källaren samt miljöhus finns på gården. Rikshem reserverar sig för eventuella fel i planritning samt beskrivning. Hyran avser 2026 års hyresnivå Lägenheten tas i befintligt skick.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

29 m²

Price

7 380 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Rural

Yes

Price per m²

254 kr

Map

The listing is located at Celsiusgårdens Studentboende, Nobelvägen 137, 212 14 Malmö, Sweden

Loading map