Listed yesterday

1 room apartment of 33m² in Malmö

Skrivaregatan, 215 32 Malmö, Sweden

8 319 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment for rent in Hyllievång

Hyran för lägenheten är enligt 2026 års hyresnivå. Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Vi vill informera om att vissa ytskikt, såsom väggar med äldre lagningar, kan förekomma och bedöms som normalt slitage. Hall Vägg: Ljusmålad Golv: Vitbetsad ek och sandfärgad/ljusgrå klinker vid entré. Hatthylla och garderober. Kök/Vardagsrum Vägg: Ljusmålad Golv: Vitbetsad ek Vit köksinredning. Diskmaskin Mörkgrå bänkskiva virr varr. Förberett för microvågsugn Fristående spis med induktionshäll. Kyl/frys kombinerad Badrum Vägg: Vitkaklad Golv: Brun klinker Dusch med raka duschväggar i glas. Tvätt/tork kombinerad maskin. Bänkskiva över kombimaskinen i ljusgrå virr varr. CYKELFÖRVARING/CYKELPARKERING Finns cykelrum i huset och avsedda platser på gården. PARKERING/BILPOOL Medlemskap i bilpool ingår till 2029. FÖRRÅD Finns på vinden. INTERNET/TV/TELEFONI MKB Net (Bredband) och Sappa (kabel-TV) EL MKB tecknar avtal om förnybar el för alla hyresgäster. Din elanvändning debiteras och syns på hyresavin. Abonnemangskostnad för el ingår i hyran. VARMVATTEN/KÄLLSORTERING I vårt bostadshus gäller individuell mätning och debitering av varmvattenförbrukning för att spara vatten och värmeenergi. Du betalar för din egen förbrukning. I fastigheten finns miljörum för källsortering där du kan sortera allt utom farligt avfall, elektronikskrot, batterier och glödlampor. BALKONG i västerläge Se planritning. UNDERHÅLLSHYRA Denna lägenhet omfattas av underhållshyra, läs mer om hur detta fungerar och vad det innebär på vår hemsida Om två personer söker en lägenhet tillsammans, måste både huvudsökande och medsökande var och en klara en (1,0) gång månadshyran efter skatt.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

33 m²

Price

8 319 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Balcony

Yes

Rural

Yes

Parking

Yes

Price per m²

252 kr

Map

The listing is located at Skrivaregatan, 215 32 Malmö, Sweden

Loading map