Listed today

3 rooms apartment of 76m² in Malmö

von Rosens väg, 213 73 Malmö, Sweden

9 511 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

apartment for rent in Herrgården

En trerumslägenhet finns att söka nu! Lägenheten är belägen på sjätte våningen i ett niovåningshus och har en bra planlösning. Möjlighet för tidigare avtalskrivning/inflyttning finns. Lägenheten kommer att hyras ut i befintligt skick, förutom att vi byter ut fotlisterna i vardagsrum, sovrum 1 & sovrum 2 För mer information om lägenheten läs nedan beskrivning samt är ni välkomna på en fysisk visning. Info om Lägenheten Hall Färg väggar: Vit Golv: Vinylgolv/plastmatta Förvaringsmöjligheter: Ja Kök Utrustning: Spis med keramikhäll, Kyl/frys kombi, Kolfilterfläkt och diskmaskin Färg på köksinredning: Beige Färg väggar: Vit Golv: Vinylgolv Plats för matbord: Ja Vardagsrum Färg väggar: Vit Golv: Parkett Sovrum 1 Färg väggar: Vit Golv: Parkett Förvaringsmöjligheter: Ja Sovrum 2 Färg väggar: Vit Golv: Parkett Förvaringsmöjligheter: Nej Badrum Utrustning: Badkar, Handfat, Wc, Badrumsskåp Väggar: Helkaklat Golv: Klinker Övrigt Säkerhetsdörr: Ja Förråd: Finns i källaren I hyran ingår: Kabel-TV, värme Denna lägenhet omfattas av underhållshyra 2026, läs mer om hur detta fungerar och vad det innebär på vår hemsida

Property type

apartment

Rooms

3

Size

76 m²

Price

9 511 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

Rural

Yes

Price per m²

125 kr

Map

The listing is located at von Rosens väg, 213 73 Malmö, Sweden

Loading map