Listed today
Stora Kvarngatan, 221 27 Malmö, Sweden
11 941 kr / month
Välkommen att söka denna fräscha tvåa på femte våningen med fransk balkong. Lägenheten är sedan tidigare totalrenoverad och är i fint skick. Det ligger grå klinkers i hall och kök, fina ekparkettgolv i vardagsrum, matplats och sovrum. Badrummet är helkaklat, med grått klinkers och vitt kakel, det är duschdörrar i glas och det är förberett för tvättmaskin. Köket har vit inredning och är utrustat med diskmaskin samt hel kyl och hel frys, med matplats i direkt anslutning. Goda förvaringsmöjligheter med garderober i hallen och en klädkammare. Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Varmt välkommen med din intresseanmälan Övrigt För samtliga nya avtal måste bilaga skrivas på om rökfritt boende. Rökförbudet gäller den enskilda lägenheten, på balkong/uteplats samt i gemensamma utrymmen. Rökning får heller inte ske i nära anslutning till fastighetens entré.
Välkommen att söka denna fräscha tvåa på femte våningen med fransk balkong. Lägenheten är sedan tidigare totalrenoverad och är i fint skick. Det ligger grå klinkers i hall och kök, fina ekparkettgolv i vardagsrum, matplats och sovrum. Badrummet är helkaklat, med grått klinkers och vitt kakel, det är duschdörrar i glas och det är förberett för tvättmaskin. Köket har vit inredning och är utrustat med diskmaskin samt hel kyl och hel frys, med matplats i direkt anslutning.
Goda förvaringsmöjligheter med garderober i hallen och en klädkammare. Lägenheten hyrs ut i befintligt skick. Varmt välkommen med din intresseanmälan Övrigt För samtliga nya avtal måste bilaga skrivas på om rökfritt boende. Rökförbudet gäller den enskilda lägenheten, på balkong/uteplats samt i gemensamma utrymmen. Rökning får heller inte ske i nära anslutning till fastighetens entré.
Property type
apartment
Rooms
2
Size
69 m²
Price
11 941 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-09-2026
Balcony
Yes
Price per m²
173 kr
The listing is located at Stora Kvarngatan, 221 27 Malmö, Sweden
Loading map