Listed today
Trädgårdsgatan 1F, 244 65 Furulund, Sweden
5 809 kr / month
VIKTIG INFORMATON: Gällande renovering som ska ske samt hyreshöjning i vår fastighet, finns att läsa i annonsen. Våra nya hyresgäster kommer att få godkänna detta i en bilaga till hyresavtalet som undertecknas. Angivna hyran är den som gäller nu, före renoveringen. Läs informationen som finns i annonsen. Mysig 2:a i vårt mysiga 50-tals hus, en trappa upp! Balkong med plattor på mark. Vardagsrum är nymålat (vit) och ny ekparkett. Hall och sovrum har mönstrade tapeter i vitt. Hallen har mörkgrå matta, köket ljusgrå (i rutor) och sovrum likt parkett. Mattan i hall kommer bytas till parkett i sambandmed renovering av kök. Köket ska rivas ut och nytt kök ska sättas in. Se information här i annonsen. Ingen möjlighet för inkoppling utav tvättmaskin/diskmaskin. Två bilder är exempelbilder på det nya fina köket som ska sättas in. Läs gärna informationen! Renoveringen av lägenheterna på Trädgårdsgatan 1 F, kommer att påbörjas under augusti/september i år. Välkommen på visning!
VIKTIG INFORMATON: Gällande renovering som ska ske samt hyreshöjning i vår fastighet, finns att läsa i annonsen. Våra nya hyresgäster kommer att få godkänna detta i en bilaga till hyresavtalet som undertecknas. Angivna hyran är den som gäller nu, före renoveringen. Läs informationen som finns i annonsen. Mysig 2:a i vårt mysiga 50-tals hus, en trappa upp! Balkong med plattor på mark. Vardagsrum är nymålat (vit) och ny ekparkett. Hall och sovrum har mönstrade tapeter i vitt. Hallen har mörkgrå matta, köket ljusgrå (i rutor) och sovrum likt parkett.
Mattan i hall kommer bytas till parkett i sambandmed renovering av kök. Köket ska rivas ut och nytt kök ska sättas in. Se information här i annonsen. Ingen möjlighet för inkoppling utav tvättmaskin/diskmaskin. Två bilder är exempelbilder på det nya fina köket som ska sättas in. Läs gärna informationen! Renoveringen av lägenheterna på Trädgårdsgatan 1 F, kommer att påbörjas under augusti/september i år. Välkommen på visning!
Property type
apartment
Rooms
2
Size
56 m²
Price
5 809 kr
Rental period
Unlimited
Available from
01-08-2026
Garden
Yes
Balcony
Yes
Rural
Yes
Price per m²
104 kr
The listing is located at Trädgårdsgatan 1F, 244 65 Furulund, Sweden
Loading map