Listed today

2 rooms apartment of 62m² in Malmö

Törnskärsgatan 5, 217 41 Malmö, Sweden

8 200 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 16-10-2026

apartment for rent in Fågelbacken

Lägenhets beskrivning Välkommen till en ljus och välplanerad enkelsidig lägenhet om 62,3 kvm med balkong i norr belägen på andra våningen. -------------------- Renovering utförs innan ny hyresgäst tillträder. Hela lägenheten ska målas om i vitt. Köksluckorna ska sprutlackeras i vitt. Nytt vinylgolv i färgen Intensive oak caramel i hall, kök och sovrum. Parkettgolv i vardagsrum ska slipas. Eventuellt byte av golv (ej fiskbensparkett) om slipning inte går att göra) Badrumsrenovering Omdragning av el i hela lägenheten Garderoberna i hall och sovrum ska sprutlackeras Innerdörrarna ska sprutlackeras och nya handtag ska sättas Ny hatthylla Ny kolfilterfläkt i kök ------------------- Hall: Färg väggar: Vita Golv: Plastmatta Förvaring: Garderober Kök: Utrustning: Spis med keramikhäll, fläkt och kyl/frys Färg på köksinredning: Vit Färg väggar: Vit Golv: Plastmatta Vardagsrum Färg väggar: Ljusa Golv: Parkettgolv Sovrum Färg väggar: Ljusa Golv: Plastmatta Badrum Utrustning: Dusch, Wcstol, tvättställ (badrumsskåp under tvättställ ingår inte) Väggar: Kakel Golv: Klinker Övrigt: Säkerhetsdörr: Ja Förråd: Finns i både källare och vind Balkong: Finns Väderstreck: N

Property type

apartment

Rooms

2

Size

62 m²

Price

8 200 kr

Rental period

Unlimited

Available from

16-10-2026

Balcony

Yes

Price per m²

132 kr

Map

The listing is located at Törnskärsgatan 5, 217 41 Malmö, Sweden

Loading map