1 room apartment of 40m² in Västerås

Vitmåragatan 6, 722 26 Västerås, Sweden

6 784 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 25-02-2026

apartment for rent at Västerås

Välplanerad lägenhet om 1 rum och kök med balkong. Till lägenheten finns ett vindsförråd. Smidig bokning av tvättstugan, då huset har Aptus installerat. Finns cykelförråd i källaren. Bra förbindelser med buss och cykel ner till city med närhet till affärer och tågstation.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

40 m²

Price

6 784 kr

Rental period

Unlimited

Available from

25-02-2026

Balcony

Yes

Price per m²

170 kr

Map

The listing is located at Vitmåragatan 6, 722 26 Västerås, Sweden

Loading map