1 room apartment of 45m² in Vålberg

Åslidsgatan 5B, 664 52 Vålberg, Sweden

4 462 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 21-04-2026

apartment for rent at Vålberg

Högst upp i huset med härligt ljus och smart planlösning! Flexibel inflyttning! Nu finns en riktigt attraktiv 1 rok om 45 kvm på våning 3 tillgänglig i Vålberg! Att bo högst upp gör stor skillnad. Här får du ett lugnare läge, mindre insyn och ett fint ljusinsläpp som ger hela bostaden en öppen och trivsam känsla! Det här är en etta som sticker ut! Med sina 45 kvm finns gott om plats att skapa både en tydlig sovdel, en social yta och en naturlig matplats. Perfekt för dig som vill bo bekvämt med mer rymd än i en klassisk etta! Badrummet är totalrenoverat med golvvärme vilket ger en modern och bekväm standard i vardagen! Fastigheten har dessutom uppgraderats med säkerhetsdörr, nya fönster och förbättrad ventilation. Köket är utrustat med spis och fläkt och erbjuder bra arbetsytor! Du bor i ett lugnt och omtyckt område med närhet till både natur och service. Parkering finns att hyra i direkt anslutning till fastigheten! Vålberg erbjuder smidig pendling med närhet till E18 och bussförbindelser till centrala Karlstad på cirka 20 minuter! Resecentrum ligger endast cirka 300 meter bort. I området finns butiker, restauranger, bibliotek samt förskolor och den nybyggda Vålbergsskolan. En ny simhall och idrottshall planeras dessutom i närheten! Det här är ett hem för dig som vill ha något mer än en vanlig etta. Högst upp i huset, bra yta och möjlighet att påverka ditt boende! Observera att avvikelser i planritning kan förekomma. Angiven hyra i annonsen avser 2026 års nivå.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

45 m²

Price

4 462 kr

Rental period

Unlimited

Available from

21-04-2026

New build

Yes

Parking

Yes

Price per m²

99 kr

Map

The listing is located at Åslidsgatan 5B, 664 52 Vålberg, Sweden

Loading map