Stensikagatan, 522 37 Tidaholm, Sweden
10 036 kr / month
Välkommen till denna nyrenoverade lägenhet på Stensiken! Köket är stilrent med rostfria vitvaror, tåliga bänkskivor i kompositsten, spis med glaskeramikhäll, diskmaskin och micro. Helkaklat badrum med golvvärme, tvättmaskin, torktumlare och duschhörna i glas. Ljus och öppen lägenhet med nytt golv och ljusa väggar. Inglasad balkong. Lägenheten har ett bra läge på området Stensiken i södra delen av Tidaholm. Här finns öppna gräsytor och lekplatser på varje innergård. Fina promenad- och cykelvägar leder dig in till centrum och ut i naturen, vilket ger dig möjlighet att njuta av omgivningarna på bästa sätt. Grundhyran för denna lägenhet är 10036kr/mån, men just nu har vi en 5-årig hyresrabatt om 1700kr/mån.
Välkommen till denna nyrenoverade lägenhet på Stensiken! Köket är stilrent med rostfria vitvaror, tåliga bänkskivor i kompositsten, spis med glaskeramikhäll, diskmaskin och micro. Helkaklat badrum med golvvärme, tvättmaskin, torktumlare och duschhörna i glas. Ljus och öppen lägenhet med nytt golv och ljusa väggar. Inglasad balkong. Lägenheten har ett bra läge på området Stensiken i södra delen av Tidaholm.
Här finns öppna gräsytor och lekplatser på varje innergård. Fina promenad- och cykelvägar leder dig in till centrum och ut i naturen, vilket ger dig möjlighet att njuta av omgivningarna på bästa sätt. Grundhyran för denna lägenhet är 10036kr/mån, men just nu har vi en 5-årig hyresrabatt om 1700kr/mån.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
80 m²
Price
10 036 kr
Rental period
Unlimited
Available from
13-04-2026
Balcony
Yes
Rural
Yes
Price per m²
125 kr
The listing is located at Stensikagatan, 522 37 Tidaholm, Sweden
Loading map