4 rooms apartment of 97m² in Surte

Videgårdsvägen, 445 57 Surte, Sweden

13 785 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 05-05-2026

apartment for rent at Surte

Välkommen till Surte! I ditt nya HEM på hela 97 kvm har vi totalrenoverat hela lägenheten år 2020. Hallen har fått ett klinkergolv som är både stilrent och praktiskt och en säkerhetsdörr har installerats i lägenheten. I resten av hemmet finns ett parkettgolv i ek av hög kvalitet. Klinker återkommer tillsammans med kakel i badrummet som även försetts med duschvägg i glas, handdukstork, spegel med LED-belysning samt golvvärme. I köket finns inbyggnadsugn med spishäll, mikrovågsugn, diskmaskin, fläktkåpa samt kyl och frys. 1 parkeringsplats ingår. Observera att det är kallhyra, kostnad för uppvärmning kommer på egen tecknat elavtal. OBS! Bilder i annonsen är exempelbilder. Planritningen är ungefärlig, avvikelser kan förekomma. OMGIVNING Fastigheten är belägen på Videgårdsvägen i Surte som är en tätort belägen öster om Göta Älv i Ale kommun. Här hittar du flertalet förskolor, grundskolor och bra pendlingsmöjligheter. Du har även närhet till skog, vandringsspår och badplats. KOMMUNIKATIONER Kommunikationsmöjligheterna är goda från Surte. På endast cirka 10 minuter med pendeltåg tar du dig in till centrum. Åker du bil är det E45 hela vägen in till Göteborg på 20 minuter. SERVICE Läget erbjuder förskola och grundskola endast 10 minuters promenad bort. Mataffär, restaurang och café finns även de några minuter bort. För större utbud av affärer, frisör, systembolag och restauranger finns Ale Torg bara 10 minuters bilfärd från fastigheten.

Property type

apartment

Rooms

4

Size

97 m²

Price

13 785 kr

Rental period

Unlimited

Available from

05-05-2026

Rural

Yes

Parking

Yes

Price per m²

142 kr

Map

The listing is located at Videgårdsvägen, 445 57 Surte, Sweden

Loading map